Lubbers: Grijp nu de kans aan om duurzamer te bankieren
Obama heeft gelijk: er is een wereldwijde hervorming nodig van het financiële stelsel. Daarbij is druk vanuit de duurzaamheidbeweging onmisbaar.
President Obama heeft het debat over het financiële stelsel in een stroomversnelling gebracht met zijn voorstel om zakenbanken en spaarbanken te scheiden en grenzen te stellen aan de omvang van banken. Dit gaat veel verder dan wat –in Nederland– de (bancaire) commissie-Maas en de (parlementaire) commissie-De Wit op de agenda hebben gezet.
Het is goed dat de financiële crisis in ons land zo grondig wordt onderzocht, maar de blik is met de twee commissies toch te veel naar binnen gericht. Daarmee voorkom je geen volgende internationale crisis. De duurzaamheidsbeweging moet de plannen van Obama nu omarmen, en aandringen op structurele hervorming van de financiële sector.
Ruud Lubbers en Paul van Seters, oud-premier en Worldconnector; hoogleraar TiasNimbas Businessschool/Universiteit van Tilburg
Lees het volledige artikel via de link.
250.000 beleggers kiezen voor groen Uit het Groen Beleggen jaarbericht over 2009, dat door Agentschap NL is verspreid, blijkt dat Groen Beleggen onverminderd populair is.
Het aantal ... >>>
Halfjaarcijfers 2010 Triodos Bank De eerste zes maanden van 2010 is het balanstotaal van Triodos Bank met ruim 11% gegroeid tot EUR 3,3 miljard. In ... >>>