ABN AMRO en Social Enterprise NL: winst op alle fronten

Bron
ABN AMRO

Vandaag tekenden ABN AMRO en Social Enterprise NL, de aanjager voor de beweging van ‘impact first’ ondernemerschap in Nederland, een nieuw contract voor twee jaar. Daarmee komt de samenwerking op tien jaar. De ondertekening verliep wegens de coronamaatregelen voor het eerst niet live, maar via teams.

Vanuit de bank zijn er maar liefst vier afdelingen betrokken: de Sustainable Finance Desk, het Social Impact Fund, Group Sustainability en Sponsoring. Dat dit partnership breed gedragen is binnen de bank zegt genoeg: ‘Sociaal ondernemerschap past bij ABN AMRO’, zegt Tjeerd Krumpelman van Group Sustainability. ‘Deze ondernemers combineren de drive om een goedlopend bedrijf op te zetten met de drang om daadwerkelijk iets bij te dragen aan de maatschappij en geven zo een nieuwe definitie aan ‘succesvol zijn’. Een denkwijze die inspirerend werkt en alleen maar belangijker zal worden in de toekomst.’

Wereldwijd is er steeds meer behoefte aan duurzamere economische oplossingen. Sociale ondernemingen zijn op dit gebied een belangrijke vernieuwende kracht. Ze nemen het voortouw bij de transitie naar een duurzamere economie, waarin shared value de norm wordt.

De markt voor sociale ondernemingen is nog jong, maar heeft enorme groeipotentie. Impactinvesteerders zien mogelijkheden om deze potentie beter te benutten en hebben een sterke voorkeur voor bedrijven in de groeifase. Veel sociale ondernemingen hebben deze fase echter nog niet bereikt. Daarom is ABN AMRO een van de founding partners van Social Enterprise NL, het landelijke platform voor sociale ondernemingen. Een win-win situatie, vindt Stefan Panhuijsen, één van de directieleden van Social Enterprise NL: ‘Via een organisatie als ABN AMRO kunnen wij onze leden een bijzonder interessant netwerk bieden. En andersom vormen onze leden een bron van inspiratie voor de bank en haar klanten.’

Share Button