
Bron
ICOS Capital
ICOS Capital heeft een minderheidsbelang genomen in het Nederlandse bedrijf Plantics B.V. De financiering door ICOS Capital geeft Plantics de financiële middelen om de commerciële uitrol te versnellen, de productiecapaciteit op te schalen en het aantal nieuwe producttoepassingen te vergroten.
ICOS wil duurzaamheid versnellen door te investeren in baanbrekende technologieën met bewezen schaalbaarheid en duidelijke marktpotentie. ICOS Capital heeft zijn hoofdkantoor in Amsterdam. Naast ICOS Capital hebben ook de regionale investeringsmaatschappij Oost NL en Nationaal Groenfonds (het nationale fonds voor groene investeringen) zich bij ICOS aangesloten in deze investeringsronde. Nova by Saint-Gobain, de venture-tak van Saint-Gobain, wereldwijd marktleider op het gebied van lichte en duurzame bouwmaterialen, heeft zijn investerings- en samenwerkingsovereenkomst al in 2024 afgerond.
Peter van Gelderen, algemeen partner van ICOS, zegt: “We zijn erg blij dat we op dit belangrijke moment in Plantics kunnen investeren. Plantics is een internationaal erkende pionier op het gebied van duurzame biobased materiaaltechnologieën. Momenteel breidt het bedrijf zijn capaciteit uit om aan de groeiende vraag van klanten te kunnen voldoen. In deze groeifase kunnen we echt waarde toevoegen aan het bedrijf.”
Wridzer Bakker, CEO van Plantics, voegt hieraan toe: ”Na Saint Gobain vorig jaar, zijn we erg trots dat we weer een top professional als aandeelhouder mogen verwelkomen. Plantics past heel goed in het investeringsprofiel van ICOS, omdat ons bedrijf een duurzaam concurrentievoordeel heeft en bijdraagt aan de vermindering van CO2-uitstoot. ICOS voorziet ons van financiering, praktische ondersteuning en toegang tot hun netwerk.”